Sieć komputerowa – przewodowa czy bezprzewodowa?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj sieci komputerowej wybrać, a możemy wybierać pomiędzy tymi bezprzewodowymi i przewodowymi, powinniśmy też dobrze przemyśleć każdą z tych opcji, ponieważ odznaczają się one zarówno pewnymi wadami, jak i zaletami.

Przypatrzymy się tej kwestii bliżej, a na pewno pomoże nam to w ostatecznym rozstrzygnięciu, co będzie dla nas lepsze. Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, będzie to, na jak dużej swobodzie na zależy. Jeżeli chcemy móc korzystać z sieci w każdym miejscu i o każdej porze, wówczas lepszy będzie wybór sieci bezprzewodowej.

Wystarczy specjalny modem oraz komputer, oczywiście przenośny, z odpowiednią kartą sieciową i od razu możemy korzystać z internetu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki dostęp do sieci zazwyczaj będzie wiązał się z większymi kosztami. Jeżeli wybierzemy dla siebie dobrą ofertę od operatora, wówczas możemy nieco zaoszczędzić, ale zawsze starajmy się też patrzeć na to, czy w danej sieci obowiązują jakieś limity ściągania danych, ponieważ gdy ściągniemy ich za dużo, wtedy internet może znacznie zwolnić. Raczej taka sytuacja nie spotka nas w przypadku sieci przewodowych, które instalujemy w naszych domach. Tam wszystko odbywa się za pośrednictwem kabla, ale już rodzaj przesyłania danych w samym domu można wybrać samodzielnie, stawiając albo na ten kablowy, albo też bezprzewodowy.

Także i ceny będą tutaj niższe, a przy okazji będziemy mogli skorzystać z internetu o większej szybkości.

jak zarządzać wordpressem

Sieć komputerowa – przewodowa czy bezprzewodowa?