Dzieci w kontekście informatyzacji

www.slodyczereklamowe.net

Rozwój technologiczny znajduje się dzisiaj na wyjątkowo wysokim poziomie, nie trudno się więc dziwić, że po sprzęt komputerowy sięgają coraz młodsi przedstawiciele naszej populacji.

O ile jednak w przypadku dorosłych sprawa wygląda nieco inaczej – komputery służą przede wszystkim do pracy czy wykonywania podstawowych czynności, takich jak chociażby dokonywania przelewów bankowych czy wysyłanie wiadomości e-mailowych, o tyle dzieci oczekują urządzeń, które pozwoliłyby im na wyróżnienie się w tłumie rówieśników i umożliwiły dostęp do podstawowej rozrywki. O tym, że granie w gry czy marnotrawienie czasu nie jest mile widziane, nie trzeba dorosłym przypominać, dobrze więc zadbać o to, aby dziecko umiejętnie i mądrze korzystało z tego, co ma mu do zaoferowania współczesny świat i nie rezygnowało z bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. Dziecko łatwo ulega psychomanipulacji, dlatego też wszelkiego rodzaju reklamy będą dla niego łakomym kąskiem.

Dorośli powinni się jednak zastanowić czy w rzeczywistości uczeń pierwszej czy drugiej klasy podstawówki będzie wymagał przenośnego laptopa czy tabletu. Nie zabierze go przecież do szkoły, w domu raczej będzie wolał wykorzystać potencjał drzemiący w stacjonarnym komputerze.

Wytrawianie miedzi srebra i cyny

Informatyczny obywatel